Ogłoszenia 04.04.2021

Niedziela Zmartwychwstania  – 04 kwietnia  2021 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 6.00, 8.00, 11.00 i 12,00

w Czarnej Górze 8.00, 9.30  i  17.00

w Rzepiskach  12.00 i 14.00

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – największe  Święto naszej wiary. Cieszymy się, że Chrystus pokonując śmierć, grzech i szatana prowadzi nas również
    do Zmartwychwstania. W duchu tej wielkanocnej radości pragniemy złożyć parafianom i gościom najlepsze życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały obdarzał Was swoimi łaskami, łaską miłosierdzia, pokoju i radości. Niech będzie umocnieniem dla każdego z nas, dla każdej rodziny i całej Parafii. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i radosnego świętowania.
  • Jutro w poniedziałek – II dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, o godzinie 11.00 Msza Święta w języku polskim.
  • W przyszłą niedzielę w naszej Parafii, w Rzepiskach na Bryjowym Potoku Odpust ku Czci Bożego Miłosierdzia. Ze względu na panującą epidemię prosimy o roztropne planowanie swojej obecności w kościele.
  • Pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach wielkopostnych, Rekolekcjach, Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, scholii młodzieżowej oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie adoracji w grobie Pańskim. Bóg zapłać naszemu chórowi, za piękny śpiew liturgiczny. Dziękujemy druhom OSP, za czuwanie przy grobie Pana Jezusa, a także za umycie placu przykościelnego. Straż pomogła nam także w bezpiecznym uczestnictwie w nabożeństwach poprzez rozdawanie maseczek i dezynfekcje rąk. Dziękujemy Orkiestrze Dętej za uświetnienie dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy Panu kościelnemu, organiście i wszystkim sprzątającym i przygotowującym ołtarze, szczególnie pani Iwecie.
  • Serdecznie dziękujemy za dar serca, wszystkim którzy przy okazji święcenia pokarmów, zechcieli się podzielić z potrzebującymi. Paczki żywnościowe trafiły już wczoraj do konkretnych rodzin w naszej Parafii. Zebraliśmy w ramach jałmużny wielkopostnej, od dzieci i starszych, ponad 3 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przekazane na dom dziecka.
  • Pragniemy podziękować wspólnocie leśnej URBAR za ufundowanie telewizora, z którego korzystamy w kościele w Jurgowie.
  • Na cały tydzień w Oktawie Wielkanocnej jeszcze raz wszystkim życzymy: Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 05.04.  do 11.04. 2020 r.

Poniedziałek wielkanocny 05. 04.

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Pawła w 9 rocznicę urodzin

11.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Jana w 50 rocznice urodzin, od zony i córek /chrzest: Majerczyk Antonii Łukasz/

9.30 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Gabrieli w 11 rocznicę urodzin

17.00 + Józef Trzop – od Zofii i Władysława Gał

12.15 + Jan Jurgowian – od żony

Wtorek 06. 04

18.00 + Elena Sołtys /4 R/ –  od syna Marka z rodziną

17.00 + Elena Sołtys /4R/ – od syna Pawła

Środa 07. 04.

7.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Barbary, Józefa i Macieja

8.00 + Helena Wojtas

7.00 + Elżbieta Bryja – od mamy

Czwartek 08. 04.

7.00 + Zmarłe Członkinie z Róży Różańcowej p. w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

8.00 + Jan Sarna – od żony Zofii

7.00 + Wojciech Bryja /9R/

Piątek 09. 04.

7.00 + Jan i Zofia Wojtas

8.00 + Agnieszka i Jan Koszut

16.00 + Andrzej Szymańczyk – od córki Marii

Sobota 10. 04.

18.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Anny i Józefa w rocznicę ślubu i ich dzieci /chrzest: Trzop Gabriela Maria; Bigos Emilia; Zięba Anna Karolina/

8.00 Dziękczynna z prośbą o dobre urodzaje dla mieszkańców Czarnej Góry – od Róż Różnicowych

8.00 Dziękczynna o zdrowie Boże bł. opiekę MB dla rodziny Madejów i Szyszków

Niedziela Miłosierdzia Bożego 11. 04.

8.00  + Stefania i Franciszek Piszczek

11.00 + Sebastian Sołtys – od syna Wojciecha z żoną

9.30 + Wojciech Wacław – od syna Andrzeja z żoną

17.00  + Bernadeta Malec – od wnuka Bartłomieja

12.15  Za parafian – Suma Odpustowa.