Ogłoszenia 26.04.2020

Potrzebna pomoc

Parafia świętego Sebastiana z pomocą OSP w Jurgowie, organizuje zbiórkę pieniędzy na pomoc rodziną Wojtas i Haniaczyk, którzy zostali poszkodowani w pożarze. Druhowie Straży Pożarnej z Jurgowa w sobotę 02.05.2020 roku od godziny 14.00 przejdą przez wieś, prosząc o wsparcie tej akcji pomocowej.  Serdecznie dziękujemy każdemu ofiarodawcy. W intencji Strażaków i wszystkich, którzy pomogą rodzinie odprawiona zostanie Msza Święta 10 maja o godzinie 8.00.

III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia  2020 roku

w Jurgowie 8.00  i  11.00

w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

• Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, jest zaproszenie wiernych do osobistej, codziennej lektury i rozważanie fragmentu Pisma Świętego na dany dzień. Hasłem przewodnim są słowa: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.
  • W środę – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  • W piątek  1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych w kościele w Jurgowie Mszą Św. o godz. 18.00. W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne i o dobre urodzaje i ustanie pandemii.
  • W sobotę  – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej Patronki Polski przeniesiona z 3 maja.  W tym dniu w Polsce obchodzony jest dzień łączności z Polonią na całym świecie. Naszych rodaków przebywających poza granicami naszej Ojczyzny obejmijmy  modlitwą i pamięcią.
  • W niedzielę  o godz. 11.00  Msza Św. za wszystkich  Strażaków z całej parafii. Msza Św. o godz.11.00 będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  • .Przed Mszami Świętymi w tygodniu jest możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty, po wcześniejszym umówieniu się z księdzem lub poinformowaniu o chęci spowiedzi w zakrystii. Spowiedź święta w Jurgowie odbywa się w kaplicy św. Józefa a w Rzepiskach w zakrystii.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili na ogrzewanie kościoła.
  • Ze względu na panującą epidemię, 10 maja nie odbędzie się I Komunia Święta dla dzieci klas III.
  • Na cały tydzień  życzymy wszystkim : Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 27.04  do 3.05. 2020 r.

Poniedziałek  27. 04.

7.00 + Helena Wojtas /24R/ – od syna Józefa z rodzina

8.00 + Andrzej Budz – od syna Józefa

7.00 + Szymon Tybor /7R/

8.00  + Jan Sarna /12R/ i brat Walenty – od brata Andrzeja z rodziną

8.00  + Helena Kuruc – od córki Marii z rodziną

7.00 + Elżbieta Karnafel /7R/

8.00 + Helena Górnik /23R/

Czwartek  30. 04.

7.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla członkiń z Róży Różańcowej p.w. MBNP i ich rodzin

8.00 + Józef Sarna /30R/ – od zony i córki Anny z rodziną

8.00  + Helena Kuruc – od córki Anny z mężem

18.00 + Franciszek Sołtys – od syna Marka z rodziną

8.00 + Franciszek Sołtys – od syna Pawła z rodziną

8.00 + Jan Wojtyczka – od syna Józefa z rodziną

Sobota  2. 05. Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

7.00 + Jan Budz /10R/ – od żony z dziećmi

18.00 + Sebastian Milon – od córki Danuty z mężem

8.00 + Jan Sarna /18R/ – od zony z synami

17.00 + Maria Dziadoń – od syna Józefa

8.00 + Karolina Milon – od bratanka Andrzeja

8.00 Dziękczynna z prośba o Boże bł. opiekę MB dla księdza Proboszcza Stanisława z okazji imienin od Róż Różańcowych z Jurgowa

11.00 Dziękczynna z prośbą  o bł. Boże dla Strażaków z całej parafii i opiekę św. Floriana oraz za zmarłych strażaków.

9.30 Dziękczynna z prośba o Boże bł. opiekę MB dla księdza Proboszcza Stanisława z okazji imienin od Róż Różańcowych z Czarnej Góry

17.00 Za Parafian

12.15 Dziękczynna z prośba o Boże bł. opiekę MB dla księdza Proboszcza Stanisława z okazji imienin od Róż Różańcowych z Rzepisk