Ogłoszenia 02.05.2021

V Niedziela Wielkanocna 2 maja  2021 roku

w Jurgowie 8.00, 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze  9.30  i 17.00

• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Nabożeństw Majowych w kościele w Jurgowie z Mszą św. o godz. 11.00. W czasie nabożeństw  modlić  się będziemy za Ojca Świętego, za Kościół, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież. Starajmy się jak najliczniej brać udział w tych nabożeństwach majowych. Dzisiaj w liturgii wspominamy Świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W poniedziałek3 majaUroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo Majowe o godz.11.00 będzie połączone z Mszą Św. w Jurgowie.
  •  We wtorek – świętego Floriana, męczennika – Patrona Strażaków. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Strażaków OSP na Mszę Świętą do Jurgowa 3 maja  na godz. 8.00.
  • We środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka kapłana.,
  • W czwartek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Spowiedź z okazji pierwszego piątku miesiąca w Rzepiskach od godz.15.00 do 16.00 i po niej Msza Św., a w Czarnej Górze od godz. 15.30 do 17.00 i po niej Msza Św.
  • W  I piątek –. Spowiedź święta pierwszo-piątkowa w Jurgowie od godz. 17.00 do 18.00 i po niej Msza Św.
  • W niedzielę za tydzień –w Krakowie procesja ku czci Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    Jest to dzień imienin Ks. Kard. Stanisława Dziwisza – oraz dzień imienin naszego Ks. Proboszcza Stanisława. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Za tydzień w niedzielę w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III.
    Msza Św. pierwszo-komunijna w Jurgowie o godz. 11.00. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się przy kościele, przy krzyżu misyjnym o godz. 10.45 i w uroczystej procesji będą prowadzone do kościoła. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą. Msza Św. w języku słowackim będzie o godz. 8.00. Msza Św. Rzepiskach będzie o godz. 7.00
  • Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca – składka na tacę w całej parafii przeznaczona będzie na dalsze prace przy Starej Plebanii w Jurgowie.
  • Spotkania  dzieci klas III z całej parafii w Jurgowie, odbywać się będą od wtorku do piątku po Mszy Świętej. Dzieci przygotowujące się do Komunii wezmą udział, w te dni, we Mszy Świętej oraz w nabożeństwie majowym .
  • Spowiedź Św. dla dzieci klas III i ich rodziców i chrzestnych i rodziny będzie w sobotę o godz. 9.00
    do godz. 10.00 w kościele w Jurgowie.
  • Pragnę przekazać serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w realizacje reportażu o naszej Parafii. Film wykonany przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej ukaże się 10 maja o godzinie 20.00 na kanale You Tube Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Zobaczyć go będzie można także na Facebooku.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Bożych łask.

Intencje Mszy Świętych od 3.05 .  do 9.05. 2021 r.

Poniedziałek  3. 05. Królowej Polski

8.00 Dziękczynna z prośba o Boże bł. i opiekę MB i Świętego Floriana dla Strażaków z całej Parafii oraz za zmarłych członków OSP

8.00 Podziękowanie dla straży z Jurgowa, Czarnej Góry, Bukowiny i Białki Tatrzańskiej za uratowanie domu – od Andrzeja z Krakowa

11.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla członkiń Róży Różańcowej p.w. MB Różańcowej i ich rodzin