Ogłoszenia 17.01.2021

II Niedziela zwykła w ciągu roku

17 stycznia  2021 roku

Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i  11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

w Rzepiskach  12.15

• W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W środę tj. 20 stycznia w naszej wspólnocie parafialnej w Jurgowie będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową  ku czci Świętego Sebastiana, męczennika – głównego Patrona naszej Parafii. W naszej Parafii to dzień święty i uroczystość całej wspólnoty parafialnej, dlatego każdy kto    w tym dniu odwiedzi parafialny kościół i będzie uczestniczył we Mszy Świętej i przyjmie Komunię Św. może zyskać „Odpust zupełny” pod zwykłymi warunkami. Msze Święte w tym dniu tylko
    w kościele parafialnym o godz. 8.00, o godz. 11.00 – Uroczysta Suma i o godz. 18.00.

Starajmy się jak najliczniej wziąć udział w uroczystej sumie, której będzie przewodniczył ojciec Ireneusz Harnik – redemptorysta. Wszyscy parafianie i goście niech czują się zaproszeni. Zapraszamy też naszą Orkiestrę i Strażaków z całej parafii z pocztami sztandarowymi. Przyjdźmy do kościoła w naszych pięknych strojach regionalnych, byśmy jak najgodniej uczcili w tym dniu Boga przez przyczynę naszego Patrona.
  • We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • Ze względu na wzmożone zainteresowanie parafian kolędą i chęć poświęcenia domu oraz pobłogosławienia rodziny, od poniedziałku w naszej Parafii odbędzie się wizyta duszpasterska. Tegoroczna forma kolędy, będzie zdecydowanie inna jak co roku, ze względu na stan pandemii. Kapłani odwiedzą w domach tylko te rodziny, gdzie gospodarz, wyjdzie przed dom i zaprosi księdza. Ponadto, nasza wizyta ograniczy się do poświęcenia domu, modlitwy i błogosławieństwa rodziny. Nie przewidujemy tradycyjnej krótkiej rozmowy, ani zwyczajowych posiadów, czy posiłków. Jeśli są jakieś poważne sprawy, konieczne do omówienia z księdzem, to prosimy o umówienie się na spotkanie na plebanii. Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć księdza, zostaną zaproszeni na specjalne Msze Święte w naszych kościołach, z błogosławieństwem rodzin i domu, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Plan wizyty duszpasterskiej

Jurgów

Poniedziałek od godziny 15.00– od Kościoła do państwa Dziurków

Wtorek od 9.00 – od państwa Dziurków, Strażnica, Nowe Osiedle do pani Walerii Rusnak

Czwartek – od 15.00 – od pani Rusnak do końca

Rzepiska

Poniedziałek od 9.00 – od Państwa Pawlików do Pana Jana Kurczaka

Wtorek od 9.00 – od Pana Jana Kurczaka do końca

Czarna Góra

Czwartek od 9.00 – ulica Sołtystwo i Podgórska

Piątek od 9.00 – ulica Nadwodnia od Pana Andrzeja Pawlik do rodziny Sarnów nr 87

Sobota od 9.00 – ulica Nadwodnia od Państwa Danuty i Sebastiana Sarna do końca wsi

• Za tydzień na prośbę episkopatu Polski, przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc po trzęsieniu ziemi w Chorwacji
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże, a dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom dobrego wypoczynku na feriach.

Intencje Mszy Świętych od 18.01. do 24.01. 2021 r.

Poniedziałek  18. 01.

7.00 + Jan Sołtys /14R/ –  od żony

8.00  + Genowefa Kuruc

7.00  + Krystyna Babiarz – od wychowanków z rocznika 1997

8.00  + Sebastian Górnik – od córki Krystyny z rodziną

8.00 + Jan Malec i rodzice – od rodziny

Środa  20. 01. Odpust ku czci św. Sebastiana – Patrona Parafii.

8.00  + Sebastian Sołtys – od córki Marii z rodziną

11.00  Suma Odpustowa – Za parafian.

18.00  + Helena Gombos – od córki Anny z mężem

7.00  + Maria Rusnak /2R/ – od synowej z rodziną

8.00 Dziękczynna z prośbą o opiekę MB Boże błogosławieństwo dla Agnieszki w dniu imienin

7.00  + Marian Gał /1R/ – od rodziny

Piątek  22. 01.

7.00  + Jan Sołtys /14R/ – od córki z rodziną

8.00  + Wojciech Górnik w rocznicę śmierci – od mamy

7.00 + Agnieszka Szyszka i mąż Sebastian – od rodziny

18.00  + Franciszek Pluciński – od Krystyny z rodziną

8.00  + za zmarłych z Róży Różańcowej p.w. św. Małgorzaty i ich rodzin

8.00. + Jakub Kuruc /17R/ – od syna

Niedziela  24. 01.

8.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla Marysi w 1 rocznicę urodzin – od rodziców i rodzeństwa

11.00  Za Parafian

9.30  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Anny i Sebastiana

17.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Krystyny i Mariana w 30 rocznicę ślubu

12.15  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla księdza proboszcza i księdza wikariusza

Wojewoda Małopolski

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.