Ogłoszenia 26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

26 lipca  2020 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00 i o godz.11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30

w Rzepiskach 12.15

• Dzisiaj z racji „XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących, będzie poświęcenie pojazdów przed kościołem. Ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Dzisiaj wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P.
  • W środę – wspomnienie św. Marty. Po Mszy Świętej Nowenna do MBNP
  • W czwartek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
  • W piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  • W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła..
  • Z racji pierwszej soboty miesiąca 1 sierpnia –. odwiedziny chorych  od godz. 9.00. W Czarnej Górze Różaniec Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00 a w Jurgowie po Mszy Świętej o godz. 18.00
  • Serdecznie dziękujemy współorganizatorom Pikniku dla rodzin, który odbył się w zeszła niedzielę przy kościele w Czarnej Górze. Szczególne Bóg zapłać Kołom Gospodyń Wiejskich z Jurgowa i Czarnej Góry oraz Stowarzyszeniu Bryjowianki z Rzepisk i prezesowi GS Janowi Budzowi za wkład finansowy w przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy także młodzieży za prowadzenie zabaw i tańca, a wszystkim za obecność, życzliwość i wszelką pomoc.
  • Działająca w naszej Parafii Schola Gregoriańska, coraz prężniej się rozwija, zrzeszając nowych członków. Każdego miesiąca uświetni swoim śpiewem jedną z wybranych Mszy Świętych w Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki i piątki o 20.30 na Starej Plebanii w Jurgowie. Zachęcamy do wspierania modlitwą tego dzieła, a wszystkich chcących śpiewać zapraszamy na spotkania.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom: Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 27.07.  do 2 .08. 2020 r.

Poniedziałek 27.07

7.00  + Maria Młynarczyk i mąż Sebastian – od córki

8.00  + Sebastian Chowaniec i żona Anna

7.00  + Anna Bafia /2R/ – od siostry Heleny

8.00  + Antonii Maciczak /17R/ – od córki Heleny Sołtys

Środa   29. 07.

7.00  + Franciszek Chowaniec /6R/ i żona Anna – od syna Franciszka z rodziną

8.00  + Maria Sarna /9R/ i mąż Andrzej – od syna Andrzeja

Czwartek  30.07.

7.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla Justyny w 30 rocz. urodzin – od dziadków

8.00  + Helena Rzepiszczak – od syna Jana z żoną

Piątek   31.07.

18.00  + Maria Chowaniec /11R/ – od syna z rodziną

8.00  + Helena Szyszka i mąż Wojciech

18.00  + Walenty Sarna, rodzice i brat /10R/ – od siostry Marii z rodziną

8.00 + Walenty Sarna /9R/ – od braci Jana i Andrzeja

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. Dary Ducha Świętego dla Jolanty w 18 rocznice urodzin – od rodziców i rodzeństwa

Niedziela  2. 08.

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Marii i Pawła Bernadek w 10 rocznicę ślubu

11.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Justyny w 30 rocznicę urodzin

9.30  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Dawida w 1 rocznicę urodzin dla Szymona i Piotra

12.15 Za Parafian

Zapowiedzi przedślubne

Szyma Mateusz Jan zam. Spytkowice i Jagódka Elżbieta zam. Spytkowice.