Ogłoszenia 26.09.2021

XXVI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

26 września 2021 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach  12.15

• W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • We środę Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • We czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora  Kościoła.
  • W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  • W czwartek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta: w Czarnej Górze od 15.30 – 17.00 i po niej Msza Święta, w Rzepiskach od 15.00 – 16.00 i po niej Msza Święta. Od piątku 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, Msza Św. i wspólna modlitwa różańcowa w Jurgowie o godz. 18.00.  Na  różańcu szczególnie będziemy się modlić za Kościół, za Ojca Św., za misje, za chorych, za nasze rodziny, za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Zachęcamy wszystkich parafian – dzieci młodzież i starszych do licznego udziału w modlitwie różańcowej. Za udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W Piątek spowiedź święta w Jurgowie od godz. 17.00 – 18.00.
  • W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • W poniedziałek 4 października odbędzie się poświecenie różańca dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej.
  • Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek 1 października o godzinie 19.00 w kościele w Jurgowie.
  • Orkiestra Dęta w Jurgowie organizuje nabór dzieci i młodzieży od 10 roku życia, które chciałyby uczyć się gry na instrumentach dętych. Chętnych zapraszamy w czwartek 30 września na godzinę 18.00 na Remizie OSP w Jurgowie.
  • W sobotę 2 października odbędzie się w kościele w Jurgowie Festiwal 7 Kultur, Norwid i Wyszyński u podnóża Tatr. Wydarzenie organizowane jest przez Piwnicę św. Norberta. Program spotkania: o godzinie 17.00 debata na temat „czy sztuka jest nam dzisiaj jeszcze potrzebna?” o 19.00 koncert w wykonaniu różnych artystów, podczas którego wystąpi także nasz chór „In Nomine”. Serdecznie zapraszamy. W związku z wydarzeniem Msza Święta sobotnia wraz z nabożeństwem różańcowym zostanie odprawiona o 7.00 rano.
  • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dzisiaj wesprą ofiarą do puszek duszpasterstwo młodzieży. Świadomi tego jak ważna jest formacja młodych ludzi, chcemy dokonać wszelkich starań, aby Parafie naszego dekanatu były przestrzeniami krzewienia wartości i równocześnie stawały się domem dla każdego kto szuka Boga. Każda pomoc w tworzeniu wspólnoty jest ważna, dlatego przede wszystkim prosimy o modlitwę, oraz o waszą pomoc materialną, która wesprze dzieło powstawania dekanalnej organizacji młodzieżowej jak i Parafialnych kół formacyjnych.
  • Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej zabawy jakiej mogliśmy być uczestnikami podczas III Pikniku Rodzin. Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w Parafii. Dziesiątki rodzin wzięło udział w grze terenowej, którą przygotowały instruktorki ZHP Hufiec Podhalański, Pani Beata Koszut i Pani Joanna Rabiańska. Dziękujemy za poświęcony czas, wkład pracy i własny wkład finansowy w to przedsięwzięcie. Równie dużo zawdzięczamy młodzieży z Grupy Apostolskiej, która pomogła w całej organizacji, szczególnie trzeba nam wymienić Jakuba Trzop zajmującego się muzyka i zabawą w Jurgowskim Amfiteatrze. Dzięki wielkiemu wkładowi naszych pań z Kół Gospodyń Wiejskich, mogliśmy posilić się drugim śniadaniem przygotowanym przez stowarzyszenie Bryjowianki; obiadem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich Czarna Góra; oraz kolacją przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich Jurgów. Serdecznie dziękujemy za wasze zaangażowanie. Nieoceniona była również pomoc Wspólnoty URBAR, dziękujemy za przygotowanie i przypilnowanie watry, oraz podłączenie prądu w Amfiteatrze. Dziękujemy OSP Czarna Góra za zabezpieczenie trasy rajdu. Mszę Świętą w Rzepiskach, która rozpoczęła naszą wędrówkę uświetnił śpiew chóru „In Nomine” pod batutą Andrzeja Budz. Dziękujemy także za wkład własnej pracy i wzięcie udział w organizacji Pani Katarzynie Twardosz; Jolancie Wacław; Annie i Robertowi Twardowskim. Serdeczne podziękowania dla sponsorów bez których finansowanie tej dość kosztownej imprezy byłoby niemożliwe: głównym sponsorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Czarnej Góry, które przekazało na potrzeby pikniku dotacje, otrzymaną od agencji na rozwój Koła; Panu Janowi Budz prezesowi GS; Wspólnocie Leśnej URBAR panu prezesowi Adamowi Sołtys, Państwu Danielowi i Katarzynie Młynarczykom z Jurgowa; Państwu Annie i Bogdanowi Gorczyca z Bukowiny; Panu Janowi Gołdyniak z Rzepisk; Panu Markowi Szyszka z Czarnej Góry.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają modlitwa oraz złożonymi ofiarami działalność naszej Parafii
  • Spotkanie koła Teatralnego we czwartek o 19.00
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej w Jurgowie, w piątek o 19.00 na plebanii.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Bożych łask : Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 27.09.  do 3.10. 2021 r.

Poniedziałek  27.09.

7.00  + Anna Madeja – od Janiny i Józefa Topór z Białego Dunajca

17.00  + Bernadeta Malec – od wnuczki Agnieszki

Wtorek  28.09.