Ogłoszenia 12.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania  – 12 kwietnia  2020 roku

 w Jurgowie 8.00  i  11.00

  w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

              w Rzepiskach  12.15.               

 • Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – największe  Święto naszej wiary. Cieszymy się, że Chrystus pokonując śmierć, grzech i szatana prowadzi nas również
  do Zmartwychwstania. W duchu tej wielkanocnej radości pragniemy złożyć parafianom i gościom najlepsze życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały obdarzał Was swoimi łaskami, łaską miłosierdzia, pokoju i radości. Niech będzie umocnieniem dla każdego z nas, dla każdej rodziny i całej Parafii. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i radosnego świętowania.
 • Jutro w poniedziałek – II dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.
 • W przyszłą niedzielę w naszej Parafii, w Rzepiskach na Bryjowym Potoku Odpust ku Czci Bożego Miłosierdzia. Ze względu na panującą epidemię w kościele może przebywać tylko 5 osób.
 • Na cały tydzień w Oktawie Wielkanocnej jeszcze raz wszystkim życzymy: Szczęść Boże.
 • W Kościołach w Jurgowie i Czarnej Górze zostały zainstalowane kamery, przekazujące obraz przez Internet. Link do transmisji na żywo:
 • Jurgów:https://www.youtube.com/channel/UCWShrtHN_QxGc8zciN65VNw?fbclid=IwAR03cXgbpuTXuB8FdWUDJjWc_o_a3UBkZXFMCzjPkKPjGltmt7Ahi3V39Vc&app=desktop,
 • Czarna Góra: https://www.youtube.com/channel/UCdVP5QIadbaiC7vGRWtUSw/live, można także pobrać z Facebooka. Składamy serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Wilczkowi za inicjatywę i podjecie się wykonania instalacji kamer i udostępnienia obrazu przez Internet.
 • Szczególnie w czasie kiedy nie możemy wszyscy spotkać się w kościele i przezywać Eucharystii czy Rekolekcji niech nasze domy rodzinne zamienią się w „Kościół Domowy” gdzie na co dzień jest wspólna modlitwa a także czytane i rozważane Słowo Boże. Na naszej stronie internetowej parafia-jurgow-sebastian.pl na stronie głównej w temacie „Z życia Kościoła” pod zakładką Czytania na każdy dzień znajdziemy Słowo Boże z liturgii codziennej. Niech w tym Wielkim Poście jakże innym niż zwykle nie zabraknie refleksji nad słowem Bożym.
 • Według zaleceń Ministra Zdrowia, od dnia 25 marca 2020, w kościele na Mszy Świętej może być jedynie 5 osób. Przepisy te będą obowiązywać do 11 kwietnia 2020. W związku z zaleceniami prosimy o dostosowanie się do wymienionych przepisów, pozostawiając możliwość uczestnictwa w liturgii tym, którzy zamówili Mszę Świętą. 

  W związku z epidemią, władza państwowa a także Konferencja Episkopatu Polski oraz arcybiskup Marek Jędraszewski w swoich zarządzeniach pouczają w jaki sposób należy się zachować. Mając na uwadze decyzje władz w naszej Parafii od jutra tj. 15.03.2020 roku, będą obowiązywały przepisy dotyczące obecności w kościele.

 1. Msze Święte w niedziele i dni powszednie będą sprawowane w wyznaczonych godzinach, prosimy, aby uczestniczyły w nich tylko rodziny związane z zamówioną intencją .
 2. Komunia święta będzie podawana tylko na rękę. Należy złożyć dłonie na krzyż kładąc rękę lewą na prawą (ten gest nazywamy tronem łaski) a następnie prawą dłonią wziąć komunię i włożyć do ust, co musi widzieć kapłan. Zachęcamy do korzystania z komunii świętej duchowej.
 3. Korzystajmy z transmisji Mszy Świętych w mediach.
 4. Odwołane zostają Gorzkie Żale w niedziele, Droga Krzyżowa w Piątek oraz wszystkie nabożeństwa.
 5. W tym roku nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, zarówno dla szkół jak i dla dorosłych.
 6. W ciągu dnia kościół w Jurgowie będzie otwarty dla wiernych, zachęcamy do prywatnej modlitwy w intencji powstrzymania epidemii, zarażonych wirusem, objętych kwarantanną i tych wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych i zagrożonych chorobą.

Jeszcze raz w imieniu księdza arcybiskupa i służb cywilnych naszego kraju prosimy o śledzenie przekazywanych na bieżąco informacji dotyczących walki z korona-wirusem i stosowanie się do wskazywanych poleceń. Rodziców prosimy o szczególna opiekę nad dziećmi, które na czas trwającej epidemii powinny pozostać w domach.

Apel obywatelski

Wypalanie traw szkodzi. Warstwa gleby tzw. próchnicza jest najżyźniejsza, a każde jej naruszenie obniża wartość ziemi. Wysoka temperatura niszczy roślinność, powoduje degradację ziemi i stanowi zagrożenie dla zwierząt ukrywających się w trawach. Nie bądź głupi i nie daj się nabrać, że wypalanie traw użyźnia ziemię. Niszczenie przyrody jest tak samo winą przeciwko Bogu, stwórcy świata. Papież Franciszek również apelował o to, abyśmy byli zatroskani o naszą planetę. Wypalanie traw karane jest mandatem, ale również pociąga za sobą winę moralną przed Bogiem. Jeśli widzisz, że pali się trawa na polach, reaguj i poproś o pomoc Straż Pożarną 998 lub 112. 

Intencje Mszy Świętych od 13.04.  do 19.04. 2020 r.

 

Poniedziałek wielkanocny 13. 04.

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Małgorzaty i Marka /25R/ ślubu

11.00 + Maria Miśkowicz – od brata Jana z rodziną

9.30 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Anny Górka w /90/ rocznice urodzin /chrzest: Stanisław Gołdyniak/

17.00 + Helena i Walenty Gogola – od córki Stefanii z rodziną

12.15 o ustanie epidemii koronawirusa – od Róż Różańcowych

Wtorek 14. 04

7.00 + Jan Chowaniec /4R/ – od siostry z rodziną

8.00  + Anna Wacław i rodzice – od córki Marii z rodzina

Środa 15. 04.

7.00 + Józef Chowaniec /15R/ – od syna z rodziną

8.00 + Helena Młynarczyk /22R/ mąż Sebastian – od córki z rodziną

Czwartek 16. 04.

7.00 + Józef Ciągwa i żona Weronika /38R/ – od córki z rodziną

8.00 O urodzaje dla mieszkańców Czarnej Góry

8.00 o zdrowie i Boże bł. opiekę MB dla Janusza

Piątek 17. 04.

7.00 Za zmarłych wypominanych w rocznych wypominkach

8.00 + Helena Budz – od syna Józefa

8.00 + Tadeusz i Józefa Iwanowscy – od syna Bogdana

Sobota 18. 04.

18.00 + Jan Chowaniec – od mamy z rodziną

8.00 + Celina Budz – od rodziców /chrzest: Dawid, Paweł Pruzińsky/

 8.00 + Wojciech Madeja /5R/

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19. 04.

8.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla rodziny Kłosowskich

11.00 Dziękczynna z prośbą o Dary Ducha Świętego dla Julii w czasie egzaminu maturalnego /chrzest: Jakub, Michał Jędrszczyk

9.30 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Anny i Franciszka w 40 rocznicę ślubu

17.00  Dziękczynna z prośba o Boże bł. opiekę MB dla Marty w 40 rocznicę urodzin – od rodziców i rodziny

12.15  Za parafian – Suma Odpustowa.