Ogłoszenia 27.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

27września 2020 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00  w Rzepiskach  12.15

• W poniedziałek – Św. Wacława męczennika.
  • We wtorek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W środę – .wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora  Kościoła.
  • W czwartek – wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
    Spowiedź święta w Czarnej Górze od 15.30 – 17.00 i po niej Msza Święta, w Rzepiskach od 15.15 – 16.00 i po niej Msza Święta. Od czwartku 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, Msza Św. i wspólna modlitwa różańcowa w Jurgowie o godz. 18.00.  Na  różańcu szczególnie będziemy się modlić za Kościół, za Ojca Św., za misje, za chorych, za nasze rodziny, za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Zachęcamy wszystkich parafian – dzieci młodzież i starszych do licznego udziału w modlitwie różańcowej. Za udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W Piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Spowiedź święta w Jurgowie
    od godz. 17.00 – 18.00 połączona z przygotowaniem do odpustu parafialnego .
  • W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • W poniedziałek 5 października odbędzie się poświecenie różańca i rozdanie dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej.
  • Wczoraj odbył się planowany dzień seniora, w którym wzięło udział ponad 60 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a szczególnie za zaangażowanie paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Jurgowa, Czarnej Góry i Rzepisk, za suto zastawiony stół. Bóg zapłać także Kapeli, za uświetnienie tej uroczystości. Dziękujemy Panu Janowi Budz za wkład finansowy 300 zł.
  • Przygotowujemy się do uroczystości odpustowych, które odbędą się 7 października we środę a przewodniczył im będzie abp Marek Jędraszewski. Odpust jest świętem całej Parafii dlatego prosimy o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia. Każda para rak się liczy.
  • Dziękujemy panu Janowi za złożona ofiarę w 1000 zł na dalsze prace przy starej plebanii.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają modlitwa oraz złożonymi ofiarami działalność naszej Parafii
  • Wyjazd do Oświęcimia i Wadowic, odbędzie się 17 października, został on przełożony z powodów epidemicznych z maja. Wszyscy, którzy zapisali się na listę uczestników i zapłacili prosimy o potwierdzenie chęci wyjazdu, w poniedziałek o godzinie 18.30 w kościele w Jurgowie odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu. Wtedy też podamy liczbę wolnych jeszcze miejsc.
  • Spotkanie Scholii Gregoriańskiej we wtorek o 20.00
  • Spotkanie Małego Apostoła we środę o 17.00
  • Spotkanie koła Teatralnego we środę o 19.00
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego we czwartek o 19.00
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej w Jurgowie, w piątek o 19.00 na plebanii.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Bożych łask : Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 28.09.  do 4.10. 2015 r.

Poniedziałek  28.09.

18.00  + Józef Gombos – od Zofii i Jana Wolskich

17.00  + Jan Wacław – od wnuka Mateusza

Wtorek  29.09.