Ogłoszenia 02.01.2022

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022 roku.

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i o godz. 11.00

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach 12.15

• Dzisiaj o godzinie 18.00 zapraszamy na Starą Plebanię na wspólne Kolędowanie. Spotkanie organizujemy siłami Wspólnoty Rodzin z naszej Parafii, do której każdy z was może się przyłączyć.
  • We środę 5 stycznia nawiedzi nas obraz Ikony Świętej Rodziny, który rozpoczął peregrynację po naszej diecezji. Jest to ważne wydarzenie dlatego prosimy Parafian z Jurgowa, Czarnej Góry i Rzepisk o zaangażowanie i wzięcie udziału w tym wydarzeniu religijnym. O pomoc w transporcie, zabezpieczanie trasy i wniesienie ikony prosimy OSP z naszych miejscowości. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.00, zapraszamy przedstawicieli OSP, Radę Parafialną oraz osoby chcące się włączyć w organizację. Przebieg nawiedzenia obrazu będzie następujący:
  1. O godzinie 15.45 przywitanie Obrazu w Jurgowie oraz Msza Święta o 16.00.
  2. Następnie do 20.00 Adoracja Ikony, którą rozpoczną o 17.00 Róże Różańcowe, następnie młodzież od godziny 18.00 poprowadzi śpiew. Od 19.00 zapraszamy na krąg biblijny oraz kontemplację Obrazu a o 20.00 odbędzie się konferencja dla rodzin podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  3. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech króli, Msze Święte zgodnie z grafikiem niedzielnym, w tym dniu nie będzie Mszy Świętej w języku słowackim. Ikona Świętej Rodziny po Mszy Świętej o godzinie 8.00 zostanie przewieziona do kościoła w Czarnej Górze, a następnie po Mszy wróci do kościoła w Jurgowie gdzie uroczyście w Orszaku Trzech Króli zostanie wprowadzona do świątyni i odbędzie się Msza Święta. O godzinie 12.30 Ikona zostanie przewieziona do kościoła w Rzepiskach Potok-Bryjów, Msza Święta w tym dniu odbędzie się o godzinie 13.00.
  4. Od godziny 14-15 czuwanie Róż Różańcowych i adoracja Ikony w Rzepiskach. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz pożegnanie Obrazu i przekazanie do kościoła w Rzepiskach Potok-Grocholów.
  • Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca odbędzie się we środę 5 stycznia od godziny 19-20.00.
  • W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na Mszach Św. poświęcenie kredy
    i kadzidła, które zostało przygotowane przez naszą młodzież. Ofiary składane przy tej okazji do puszek przeznaczone zostaną na Duszpasterstwo dzieci i młodzieży. W tym dniu ofiary składane na tace są przeznaczone na Misje święte.
  • W tym roku przez naszą miejscowość przejdzie Orszak Trzech Króli, który został zarejestrowany w Fundacji zajmującej się przekazem Ewangelicznym. W związku ze specjalnym scenariuszem, który jest przeznaczony na te okazję organizujemy pochód, który wyruszy o godzinie 10.30 z trzech różnych miejsc Jurgowa. Jedna grupa zgromadzi się przy tartaku i tam rozpocznie przemarsz, druga przy OSP Jurgów a trzecia przy kaplicy świętego Wojciecha, skąd wspólnie wyruszymy do kościoła w Jurgowie, aby przywitać Ikonę świętej Rodziny, i oddać jej hołd. Zapraszamy w jedno z wymienionych miejsc, aby wspólnie kolędować i demonstrować swoją wiarę. Każdy uczestnik pochodu dostanie koronę i materiały promujące Orszak.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca
  • Serdecznie dziękujemy Grupie Apostolskiej, Małego Apostoła oraz Chórowi „In Inomine” za przygotowanie i wykonanie pięknego koncertu kolęd jaki miał miejsce w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy także Kapeli, Orkiestrze i chórowi za uświetnienie tych świętych dni Narodzenia Pańskiego.
  • W niedzielę 9 stycznia odbędą się na remizie OSP w Jurgowie o godzinie 18.00 Jasełka w wykonaniu Koła Teatralnego „Mali Kombinatorzy”. W tym roku zagramy „Opowieść Wigilijną” na podstawie ksiązki Charles Dickensa.
  • W poniedziałek o 19.00 i w piątek o 18.00 próba przed jasełkami z Kołem teatralnym na remizie.
  • Zachęcany do nabywania i czytania prasy katolickiej. A na nowy tydzień życzymy wszystkim parafianom i gościom  Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 3.01.  do 9.01. 2022 r.

Poniedziałek  3. 01.

8.00 + Jan Dziadoń i żona Maria

8.00 + Bronisław Trzop – od rodziny Klimczyńskich

8.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Leosia – od dziadków

8.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla rodzin odwiedzonych z wizytą duszpasterską

11.00  Za Parafian

9.30  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla rodzin odwiedzanych z wizytą duszpasterską.

9.30  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Bernadety w 75 rocznicę urodzin

17.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Janiny i Jana w 34 rocznicę ślubu

12.15 + Helena Kuruc – od Krystyny Jurgowian

12.15 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla rodzin odwiedzanych z wizytą duszpasterską.