Ogłoszenia 27.12.2020

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

27 grudnia 2020 roku

Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i  11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

w Rzepiskach  12.15

• Dziś przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W liturgii wspomnienie Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  • W poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
  • W czwartek – ostatni dzień roku 2020, w liturgii wspomnienie św. Sylwestra. W parafialnym kościele
    w Jurgowie o godz. 16.00 Msza Święta i nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem
    i śpiewem suplikacji, „Przed oczy Twoje”, „Święty Boże” i hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”. Celem tego nabożeństwa jest przeproszenie Pana Boga za grzechy i podziękowanie za otrzymane łaski w ciągu kończącego roku. Starajmy się, wziąć udział w tym nabożeństwie.
  • W piątek – pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
    Msze Św. w tym dniu w naszej parafii jak w niedzielę. W tym dniu obchodzimy 54 Światowy Dzień Pokoju. Ofiary złożone na tacę będą w tym dniu przeznaczone na Centrum Jana Pawła II –„ Nie lękajcie się”.
  • W sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła i pierwsza sobota miesiąca – w Czarnej Górze po Mszy Św. o godz. 8.00 i w Jurgowie o godz.18.00 Różaniec Róż Różańcowych.
  • W związku z wprowadzeniem narodowej kwarantanny od 28 grudnia nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Być może po 17 stycznia będzie możliwe spotkać się i pobłogosławić domy mieszkańców naszej Parafii. Jeśli jednak byłoby to niemożliwe poinformujemy o tym i podamy kolejne informacje dotyczące przebiegu wizyty duszpasterskiej.
  • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w dekoracje naszych świątyń, abyśmy jeszcze lepiej mogli przeżywać spotkanie z Nowonarodzonym. Bóg zapłać młodzieży z Grupy Apostolskiej, Lektorom i Ministrantom. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Wspólnoty Leśnej URBAR. Dziękujemy panu Tomaszowi Wojtasowi, Romanowi Sołtysowi, lektorowi Marcinowi Martinczakowi, Maćkowi Sołtysowi. Za wykonanie żłóbka do szopki w Czarnej Górze Bóg zapłać składamy panu Andrzejowi Rychtarczykowi.
  • Podziękowania składamy Kołu Gospodyń Wiejskich z Jurgowa, które zastawiły stół wigilijny dla naszej młodzieży, przeżywającej spotkanie opłatkowe na Plebanii. Wszystkim ludziom dobrej woli serdeczne Bóg zapłać.
  • Chcemy także podziękować wszystkim, którzy uświetnili uroczystości świąteczne: Orkiestrze Strażackiej, Scholii Gregoriańskiej i Kapeli.
  • Na rozpoczynający się tydzień  życzymy wszystkim parafianom Bożych łask.

Intencje Mszy Świętych od 28.12. 2020 do 3.01. 2021 r.

Poniedziałek  28. 12.

7.00  + Maria Młynarczyk i rodzice

8.00  + Helena Wacław –od wnuka Bartłomieja

Wtorek  29. 12.