Ogłoszenia 15.03.2020

III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca  2020 roku

W związku z epidemią, władza państwowa a także Konferencja Episkopatu Polski oraz arcybiskup Marek Jędraszewski w swoich zarządzeniach pouczają w jaki sposób należy się zachować. Mając na uwadze decyzje władz w naszej Parafii od jutra tj. 15.03.2020 roku, będą obowiązywały przepisy dotyczące obecności w kościele.

1. Msze Święte w niedziele i dni powszednie będą sprawowane w wyznaczonych godzinach, prosimy, aby uczestniczyły w nich tylko rodziny związane z zamówioną intencją .
  2. Komunia święta będzie podawana tylko na rękę. Należy złożyć dłonie na krzyż kładąc rękę lewą na prawą (ten gest nazywamy tronem łaski) a następnie prawą dłonią wziąć komunię i włożyć do ust, co musi widzieć kapłan. Zachęcamy do korzystania z komunii świętej duchowej.
  3. Korzystajmy z transmisji Mszy Świętych w mediach.
  4. Odwołane zostają Gorzkie Żale w niedziele, Droga Krzyżowa w Piątek oraz wszystkie nabożeństwa.
  5. W tym roku nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, zarówno dla szkół jak i dla dorosłych.
  6. W ciągu dnia kościół w Jurgowie będzie otwarty dla wiernych, zachęcamy do prywatnej modlitwy w intencji powstrzymania epidemii, zarażonych wirusem, objętych kwarantanną i tych wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych i zagrożonych chorobą.

Jeszcze raz w imieniu księdza arcybiskupa i służb cywilnych naszego kraju prosimy o śledzenie przekazywanych na bieżąco informacji dotyczących walki z korona-wirusem i stosowanie się do wskazywanych poleceń. Rodziców prosimy o szczególna opiekę nad dziećmi, które na czas trwającej epidemii powinny pozostać w domach.

W tym trudnym czasie szczególnie ważna jest postawa odpowiedzialności i roztropności: zachęcamy do wzmożonej modlitwy i patrzenia na te niepokojące wydarzenia w kategoriach wiary.

Intencje Mszy Świętych od 16.03.  do 22.03. 2020 r.

Poniedziałek  16. 03.

7.00  + Sebastian Wojtas /7R/ – od syna Jana z rodziną

8.00  + Maria Wacław i syn Jan

Wtorek  17. 03