Ogłoszenia 03.10.2020

XXVII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

4 października 2020 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00 /w języku słowackim/ i o godz. 11.00 suma odpustowa

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach  7.00

• Dzisiaj wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, pierwsza niedziela października, po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Różańcowe w Jurgowie o godz. 14.00, na które zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe, dzieci i młodzież.
  • Nabożeństwo różańcowe w ciągu tygodnia w Jurgowie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w Czarnej Górze i Rzepiskach przed Mszą Świętą.
  • W poniedziałek wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W środę 7 października w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci NMP Królowej Różańca Świętego. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18.00, pod przewodnictwem Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, naszą orkiestrę, kapelę, OSP z całej parafii z pocztami sztandarowymi. Zapraszamy także dzieci i młodzież szczególnie tych, którzy w tym roku przyjęli pierwszą komunię świętą, oraz wszystkich przygotowujących się do bierzmowania (obecność należy potwierdzić wpisem do indeksu). Przyjdźmy do kościoła w naszych pięknych strojach regionalnych.

Plan Uroczystości Odpustowych:

1. Nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godzinie 17.30.
  2. Msza Święta o godzinie 18.00
  3. Po Eucharystii błogosławieństwo wspólnoty Parafialnej oraz wszystkich grup działających w naszej Parafii, które będzie miało miejsce na placu wokół kościoła.
  4. Poświęcenie Starej Plebanii
  • Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, w związku z tym przypominamy, że ofiary złożone na tace przeznaczone są na dalsze prace przy Starej plebani w Jurgowie.
  • Dzisiaj oddajemy do państwa rąk film, który został nagrany podczas ostatniego występu Koła Teatralnego, pod tytułem „Nosimy w sobie konanie Chrystusa”. Dzisiaj przed kościołem młodzież rozprowadza płyty, złożone przy tej okazji ofiary pomogą jeszcze prężniej rozwijać nasze talenty. Wszystkim ofiarodawcą a szczególnie tym, który cały rok wspierają nas finansowo serdeczne Bóg zapłać.
  • Składamy serdeczne podziękowanie Pani Monice i Kazimierzowi Rabiańskim, za darmowe przyjmowanie na nocleg pracowników budowlanych, którzy pracowali przy Starej Plebanii. Bardzo dziękujemy także Panu Andrzejowi Wojtas elektrykowi a także, Józefowi i Łukaszowi Wojtas za zaangażowanie w prace przy plebani w zeszłym tygodniu.
  • Jak mówiliśmy w zeszłym tygodniu, każda para rąk się liczy, prosimy o pomoc w uporządkowaniu budynku wewnątrz Starej Plebani i otoczenia Kościoła. W poniedziałek od 9.00 – 12.00 oraz od 15.00-18.00.
  • Siostry z Bukowiny Tatrzańskiej organizują pielgrzymkę do Łagiewnik, gdzie spotkają się członkowie Apostolatu Margaretki. Wyjazd odbędzie się 10 październik, wyjazd z Bukowiny o godzinie 7.00, zapisu można dokonać u siostry Albiny pod numerem telefonu 500-682-313.
  • Spotkanie ministrantów przed odpustem we poniedziałek o 19.00
  • Spotkanie scholii Gregoriańskiej we wtorek o 20.00
  • Spotkanie koła teatralnego we czwartek o 19.00
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o 19.00

Intencje Mszy Świętych od  5.10.  do  .10. 2019 r.

Poniedziałek  5. 10.

18.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla członkiń Róży Różańcowej p.w MB Nieustającej Pomocy

17.00  + Zofia Budz /19R/ – od córki Bożeny

18.00 + Zmarłe członkinie z Róży Różańcowej p.w. MB Wniebowziętej i ich rodzin