Ogłoszenia 09.01.2022

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9 stycznia 2022 roku.

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach 12.15

• Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. W szczególny sposób dziękujemy Bogu za łaskę naszego chrztu. Dzisiejszą niedzielą kończy się Okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy w liturgii Czas Zwykły. Jednak do 2 lutego w naszych kościołach pozostaje wystrój świąteczny i śpiewamy jeszcze kolędy. Dzisiaj po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy do Remizy OSP w Jurgowie na Jasełka wystawiane przez Koło Teatralne „Mali Kombinatorzy” pt. Opowieść Wigilijna.
  • Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterska. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i życzliwe przyjęcie, oraz świadomość tego, jak ważnym jest błogosławieństwo dla domu i gospodarstwa. Dziękujemy też w imieniu pana kościelnego z Jurgowa, pani kościelnej z Czarnej Góry i z Rzepisk a także pana organisty. W intencji wszystkich rodzin odwiedzanych po kolędzie zostaną odprawione Msze Święte, dzisiaj o godzinie w Jurgowie 8.00, o godz. 9.30 w Czarnej Górze i . w Rzepiskach. o 12.15. Msza Święta dla rodzin oraz tych wszystkich którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana będzie odprawiona w Jurgowie w środę o godz. 18.00.
  • W niedzielę 16. stycznia będziemy gościć księdza z Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, który będzie głosił kazania. Przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary przeznaczone na nowe inwestycje, które będą służyć pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium w Ludźmierzu.
  • Dziękujemy Strażakom, Orkiestrze, Chórowi, Kapeli, ministrantom i lektorom, Różom Różańcowym, Grupie Apostolskiej, Kręgowi Biblijnemu, Wspólnocie rodzin za posługę i uświetnienie liturgii podczas nawiedzenia Ikony Świętej Rodziny. Wszystkim zaangażowanym w organizacje nawiedzenia Obrazu i pochodu Trzech Króli, składamy wyrazy wdzięczności.
  • W środę po Mszy Św. w Jurgowie Nowenna do MBNP
  • Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów z Jurgowa, Czarnej Góry i Rzepisk w poniedziałek o godzinie 19.00.
  • We czwartek odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Zainteresowanych zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej do salki katechetycznej na godzinę 18.00.
  • W minionym roku kalendarzowym 2021 w naszej parafii było 41 chrztów, 12 ślubów i 27 pogrzebów. Do I Komunii Św. przystąpiło 27 dzieci.
  • Zachęcany do nabywania i czytania prasy katolickiej. A na nowy tydzień życzymy wszystkim parafianom i gościom  Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 10.01.  do 16.01. 2022 r.

Poniedziałek  10. 01.

18.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla członkiń Róży Różańcowej p.w. MB Nieustającej Pomocy

17.00  + Wojciech Holowa /20R/ – od córki Anny z rodziną

Wtorek  11. 01.