Ogłoszenia 22.03.2020

Uwaga !

Nowe zalecenia państwowe

Według zaleceń Ministra Zdrowia, od dnia 25 marca 2020, w kościele na Mszy Świętej może być jedynie 5 osób. Przepisy te będą obowiązywać do 11 kwietnia 2020. W związku z zaleceniami prosimy o dostosowanie się do wymienionych przepisów, pozostawiając możliwość uczestnictwa w liturgii tym, którzy zamówili Mszę Świętą.

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca  2020 roku

• Od dzisiejszej niedzieli w naszych kościołach można nabyć baranki na stół wielkanocny, przesłane
    przez Caritas. Ofiara za baranka wynosi 6 zł. Dochód z tego dzieła przeznaczony jest na potrzeby najbardziej potrzebujących.
  • Zbierane są ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o złożenie ofiary w kopercie na tacę z podpisanym nazwiskiem i numerem domu.
  • Zachęcamy do przeczytania, kilku myśli na temat dzisiejszej Ewangelii, które znajdziecie na naszej stronie internetowej. Niech w tym Wielkim Poście jakże innym niż zwykle nie zabraknie refleksji nad słowem Bożym. Szczególnie w czasie kiedy nie możemy wszyscy spotkać się w Kościele i przezywać Eucharystii czy Rekolekcji niech nasze domy zamienią się w Kościół Domowy gdzie na co dzień będzie rozważana Ewangelia. Na naszej stronie internetowej parafia-jurgow-sebastian.pl na stronie głównej w temacie „Z życia Kościoła” pod zakładką Czytania na każdy dzień znajdziemy Słowo Boże z liturgii codziennej.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na nowy tydzień wszystkim życzymy Bożych łask: Szczęść Boże.

W związku z epidemią, władza państwowa a także Konferencja Episkopatu Polski oraz arcybiskup Marek Jędraszewski w swoich zarządzeniach pouczają w jaki sposób należy się zachować. Mając na uwadze decyzje władz w naszej Parafii od jutra tj. 15.03.2020 roku, będą obowiązywały przepisy dotyczące obecności w kościele.

1. Msze Święte w niedziele i dni powszednie będą sprawowane w wyznaczonych godzinach, prosimy, aby uczestniczyły w nich tylko rodziny związane z zamówioną intencją .
  2. Komunia święta będzie podawana tylko na rękę. Należy złożyć dłonie na krzyż kładąc rękę lewą na prawą (ten gest nazywamy tronem łaski) a następnie prawą dłonią wziąć komunię i włożyć do ust, co musi widzieć kapłan. Zachęcamy do korzystania z komunii świętej duchowej.
  3. Korzystajmy z transmisji Mszy Świętych w mediach.
  4. Odwołane zostają Gorzkie Żale w niedziele, Droga Krzyżowa w Piątek oraz wszystkie nabożeństwa.
  5. W tym roku nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, zarówno dla szkół jak i dla dorosłych.
  6. W ciągu dnia kościół w Jurgowie będzie otwarty dla wiernych, zachęcamy do prywatnej modlitwy w intencji powstrzymania epidemii, zarażonych wirusem, objętych kwarantanną i tych wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych i zagrożonych chorobą.

Jeszcze raz w imieniu księdza arcybiskupa i służb cywilnych naszego kraju prosimy o śledzenie przekazywanych na bieżąco informacji dotyczących walki z korona-wirusem i stosowanie się do wskazywanych poleceń. Rodziców prosimy o szczególna opiekę nad dziećmi, które na czas trwającej epidemii powinny pozostać w domach.

W tym trudnym czasie szczególnie ważna jest postawa odpowiedzialności i roztropności: zachęcamy do wzmożonej modlitwy i patrzenia na te niepokojące wydarzenia w kategoriach wiary.

Intencje Mszy Świętych od 23.03.  do 29.03. 2020 r.

Poniedziałek  23. 03.

7.00 + Sebastian Wojtas /7R/ – od syna Józefa z rodziną

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla Marii Rzadkosz w 1 rocznicę urodzin

7.00 + Anna i Wilma Sołtys – od rodziny Wojtas