Ogłoszenia 5.09.2021

XXIII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

5  września 2021 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

• W dniu dzisiejszym odbywa się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • W środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu. W Jurgowie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek –.wspomnienie bł. Anieli  Salawy, dziewicy.
  • W przyszłą niedzielę 12 września odbędzie się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, oraz Siostry Elżbiety Czaskiej Do tej uroczystości przygotowujemy się przez codzienną modlitwę w ramach nowenny. Uroczysta Msza Święta beatyfikacyjna będzie transmitowana przez Telewizje w niedzielę 12 września o godz. 12.00. Ze względu na beatyfikację Msza Święta w Rzepiskach zostanie odprawiona o godz. 7.00 rano.
  • W niedzielę 19 września w ramach III Pikniku Rodzin, zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnej grze terenowej. Gwarantujemy fantastyczną zabawę, miło spędzony czas i medale dla zwycięzców. Rozpoczniemy Mszą Świętą w Rzepiskach o godzinie 12.15. Po uczcie duchowej wyruszymy na przygotowaną przez instruktorów ZHP Hufiec Podhalański trasą do Jurgowa. Koło Gospodyń Bryjowianki przygotuje prowiant na drogę. Następny przystanek przy kościele w Czarnej Górze gdzie KGW Czarna Góra zapraszają na kawę i ciastko. Finał imprezy odbędzie się w Jurgowskim Amfiteatrze, przy ognisku przygotowanym przy współpracy KGW Jurgów, i zabawach integracyjnych przygotowanych przez Grupę Apostolską. Chęć udziału w rajdzie należy zgłosić w zakrystii zapisując się do grona uczestników i podając nazwisko i liczbę członków rodziny lub grupy.
  • Spotkanie z ministrantami w poniedziałek o 19.00 na orliku w Jurgowie.
  • Spotkanie Małego Apostoła we czwartek o 17.00.
  • Spotkanie Koła Teatralnego we czwartek o 19.00.
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej, w piątek o 19.00.
  • W nowym roku szkolnym zapraszamy wszystkich chętnych do duszpasterstwa Parafialnego. Przy naszej parafii działa duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Mały Apostoł spotykać się będzie we czwartki poza pierwszym czwartkiem miesiąca o godzinie 17.00 (od przedszkola do 5 klasy). Grupa Apostolska ma spotkania w każdy piątek o godzinie 19.00 (od 6 klasy). Spotkania odbywają się na „Starej Plebanii”. Koło teatralne spotykać się będzie we czwartki o godzinie 19.00. Ministranci i lektorzy spotkania mają w poniedziałki o godzinie 19.00, zbiórki odbywają się w Kościele, spotkania sportowe na orliku w Jurgowie. Krąg biblijny spotyka się raz w miesiącu w pierwszy czwartek o godzinie 19.00. Pierwsze spotkanie dla rodzin planowane jest 19 września i będzie miało charakter rajdu, po którym odbędzie się ognisko w amfiteatrze w Jurgowie. Schola Gregoriańska spotyka się we wtorki i piątki o 20.00 nad sklepem w Jurgowie. Do każdej z tych grup można dołączyć w ciągu całego roku.
  • Informujemy że podczas mszy Świętych w Jurgowie będzie otwarta łazienka na Starej Plebanii, ponadto klucze do łazienki będą w zakrystii. Prosimy także, aby wyznaczeni do sprzątania kościoła zadbali także o czystość łazienek.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Bożych łask : Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedślubne

Niedziela  12. 09.

8.00 Za parafian.

11.00  + Anna Madeja – od Krzysztofa, Jana i Joanny

9.30 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Zofii i Andrzeja w 15 rocznicę ślubu

17.00  + Anna Felong – od syna Artura i Joanny

7.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Marii i Andrzeja w rocznice urodzin

Plan Pikniku Rodzin

Spędź aktywnie czas ze swoją rodziną!

Już 19 września 2021r. w ramach III Pikniku Rodzin możecie wziąć udział
w rodzinnej grze terenowej! Gwarantujemy fantastyczną zabawę, miło spędzony czas
oraz nagrody dla wszystkich uczestników!

Co będzie Wam potrzebne?

Naprawdę niewiele: wygodne buty i dobry humor na początek wystarczą.
Co musicie wiedzieć?

DATA: 19.09.2021, godz. 13:00 (po Mszy Świętej w kościele w Rzepiskach).
START: plac obok kościoła w Rzepiskach.

TRASA GRY: kościół w Rzepiskach- kościół w Czarnej Górze- kościół w Jurgowie-

amfiteatr w Jurgowie.

CZAS TRWANIA GRY: 3 godziny.

Dla kogo?

Gra przeznaczona jest dla rodzin. Będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu
i wzmacniania rodzinnych więzi.

Jak się zapisać?

Do gry terenowej można przystąpić po wcześniejszym zarejestrowaniu się, dzwoniąc
lub pisząc sms pod numer, tel. 513 187 273, w treści wiadomości podajemy imię i nazwisko kapitana drużyny oraz liczbę osób; zapisów również można dokonać w zakrystiach naszych kościołów.

W programie:

12.15 – Msza Święta w kościele w Rzepiskach.

13.00 – Rozpoczęcie gry terenowej.

13.15 – 16.15 – Gra terenowa.

16.30 – 18.30 Ognisko. Tańce integracyjne. Konkursy indywidualne i rodzinne.

19.00 – Ogłoszenie wyników. Wręczenie dyplomów i nagród.