Ogłoszenia 05.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:  

 w Jurgowie 8.00  i  11.00

  w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

              w Rzepiskach  12.15.               

Komunikat obywatelski

Wypalanie traw szkodzi. Warstwa gleby tzw. próchnicza jest najżyźniejsza, a każde jej naruszenie obniża wartość ziemi. Wysoka temperatura niszczy roślinność, powoduje degradację ziemi i stanowi zagrożenie dla zwierząt ukrywających się w trawach. Nie bądź głupi i nie daj się nabrać, że wypalanie traw użyźnia ziemię. Niszczenie przyrody jest tak samo winą przeciwko Bogu, stwórcy świata. Papież Franciszek również apelował o to, abyśmy byli zatroskani o naszą planetę. Wypalanie traw karane jest mandatem, ale również pociąga za sobą winę moralną przed Bogiem. Jeśli widzisz, że pali się trawa na polach, reaguj i poproś o pomoc Straż Pożarną 998 lub 112. 

 • Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, upamiętniająca uroczysty wjazd Pana Jezusa
  do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 • Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Jurgowie o godz. 18.00. Po Mszy Świętej 30 minutowa adoracja Jezusa w ciemnicy.
 • Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Świętej
  i obowiązuje post ścisły. Uszanujmy ten Święty Dzień śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa nie podejmując żadnych prac niekoniecznych. Liturgia Wielkiego Piątku w Jurgowie o godz. 18.00. Po zakończonej liturgii 30 minutowa adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Liturgia Wielkiego Piątku w Czarnej Górze o godz. 15.00.
 • Wielka SobotaRozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej w Jurgowie o godz. 19.00; w Czarnej Górze o godz.17.00.
 • Zachęcamy, aby przy wielkanocnym śniadaniu, pobłogosławić i pomodlić się przed posiłkiem.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte według porządku niedzielnego
 • Zachęcamy do odprawienia dzisiaj prywatnej drogi krzyżowej. Zwyczajem Naszej parafii każdego roku, ulicami naszych wsi szliśmy niosąc krzyż i wspominając zbawcze wydarzenia męki Chrystusa. Niestety nie możemy w tym roku zrobić tego razem. Rozważania Drogi Krzyżowej są do pobrania z naszej strony w zakładce Ogłoszenia Parafialne – droga krzyżowa.
 • W Kościołach w Jurgowie i Czarnej Górze zostały zainstalowane kamery, przekazujące obraz przez Internet. Link do transmisji na żywo: Jurgów: https://www.youtube.com/channel/UCWShrtHN_QxGc8zciN65VNw?fbclid=IwAR03cXgbpuTXuB8FdWUDJjWc_o_a3UBkZXFMCzjPkKPjGltmt7Ahi3V39Vc&app=desktop, Czarna Góra: https://www.youtube.com/channel/UCdVP5QIadbaiC7vGRWtUSw/live, można także pobrać z Facebooka. Składamy serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Wilczkowi za inicjatywę i podjecie się wykonania instalacji kamer i udostępnienia obrazu przez Internet.

 

 • Szczególnie w czasie kiedy nie możemy wszyscy spotkać się w kościele i przezywać Eucharystii czy Rekolekcji niech nasze domy rodzinne zamienią się w „Kościół Domowy” gdzie na co dzień jest wspólna modlitwa a także czytane i rozważane Słowo Boże. Na naszej stronie internetowej parafia-jurgow-sebastian.pl na stronie głównej w temacie „Z życia Kościoła” pod zakładką Czytania na każdy dzień znajdziemy Słowo Boże z liturgii codziennej. Niech w tym Wielkim Poście jakże innym niż zwykle nie zabraknie refleksji nad słowem Bożym.
 • Według zaleceń Ministra Zdrowia, od dnia 25 marca 2020, w kościele na Mszy Świętej może być jedynie 5 osób. Przepisy te będą obowiązywać do 11 kwietnia 2020. W związku z zaleceniami prosimy o dostosowanie się do wymienionych przepisów, pozostawiając możliwość uczestnictwa w liturgii tym, którzy zamówili Mszę Świętą. 

  W związku z epidemią, władza państwowa a także Konferencja Episkopatu Polski oraz arcybiskup Marek Jędraszewski w swoich zarządzeniach pouczają w jaki sposób należy się zachować. Mając na uwadze decyzje władz w naszej Parafii od jutra tj. 15.03.2020 roku, będą obowiązywały przepisy dotyczące obecności w kościele.

 1. Msze Święte w niedziele i dni powszednie będą sprawowane w wyznaczonych godzinach, prosimy, aby uczestniczyły w nich tylko rodziny związane z zamówioną intencją .
 2. Komunia święta będzie podawana tylko na rękę. Należy złożyć dłonie na krzyż kładąc rękę lewą na prawą (ten gest nazywamy tronem łaski) a następnie prawą dłonią wziąć komunię i włożyć do ust, co musi widzieć kapłan. Zachęcamy do korzystania z komunii świętej duchowej.
 3. Korzystajmy z transmisji Mszy Świętych w mediach.
 4. Odwołane zostają Gorzkie Żale w niedziele, Droga Krzyżowa w Piątek oraz wszystkie nabożeństwa.
 5. W tym roku nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, zarówno dla szkół jak i dla dorosłych.
 6. W ciągu dnia kościół w Jurgowie będzie otwarty dla wiernych, zachęcamy do prywatnej modlitwy w intencji powstrzymania epidemii, zarażonych wirusem, objętych kwarantanną i tych wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych i zagrożonych chorobą.

Jeszcze raz w imieniu księdza arcybiskupa i służb cywilnych naszego kraju prosimy o śledzenie przekazywanych na bieżąco informacji dotyczących walki z korona-wirusem i stosowanie się do wskazywanych poleceń. Rodziców prosimy o szczególna opiekę nad dziećmi, które na czas trwającej epidemii powinny pozostać w domach.

 

Intencje Mszy Świętych od  r.06.04 – 12.04.

 

Wielki Poniedziałek  6. 04.

7.00  + Maria Głodasik – od męża

 8.00  + Jan Trzop /39R/ – od Stefana Trzop z rodziną

 

Wielki Wtorek  7. 04.

7.00  + Jan Bigos

 8.00  + Agnieszka i Jan Koszut i syn Andrzej

8.00  + Maria i Andrzej Milon od wnuczki

 

Wielka Środa  8. 04.

7.00  + Piotr Wojtas /13R/ – od rodziców

8.00  + Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla profesora Mariana Zembali w 70 rocznice urodzin

 

Wielki Czwartek  9. 04.

18.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla kapłanów pracujących i pochodzących i wszystkich, którzy pracowali  w naszej parafii.

18.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla kapłanów pracujących i pochodzących i wszystkich, którzy pracowali  w naszej parafii od Róż Różańcowych z Jurgowa

 

Wielki Piątek  10. 04.

18.00  Liturgia Wielkiego Piątku w Jurgowie.

15.00  Liturgia Wielkiego Piątku w Czarnej Górze.

 

Wielka Sobota  11. 04.

19.00 + Józef Gombos /8R/ – od dzieci

17.00  + Andrzej Młynarczyk – od Marii Młynarczyk

 

Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego  12. 04.

8.00  Za parafian

11.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Marii i Andrzeja Sołtys w 50 –tą rocznicę ślubu – od dzieci i wnuków

9.30  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Gabrieli Wacław w 10 –tą rocznice urodzin

17.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę Matki Bożej dla Stanisławy i Tadeusza w 40 –sta rocznice ślubu

12.15  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla Heleny i Józefa w 57 rocznicę ślubu – od dzieci wnuków i prawnuków