Ogłoszenia 26.12.2021

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

26 grudnia 2021 roku

Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i  11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

w Rzepiskach  12.15

• Dzisiaj przeżywamy niedzielę Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru In Nomie, Grupy Apostolskiej oraz Małego Apostoła. W programie tradycyjne kolędy śpiewane po polsku, gwarą i w języku słowackim. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w kościele w Jurgowie.
  • W poniedziałek – święto Świętego Jana apostoła i ewangelisty, po mszy poświęcenie wina.
  • We wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W piątek – ostatni dzień roku 2021, w liturgii wspomnienie św. Sylwestra. W parafialnym kościele w Jurgowie o godz. 16.00 Msza Święta i nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem i śpiewem suplikacji, „Przed oczy Twoje”, „Święty Boże” i hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”. Celem tego nabożeństwa jest przeproszenie Pana Boga za grzechy i podziękowanie
    za otrzymane łaski kończącego się roku. Starajmy się, jak najliczniej wziąć udział w tym nabożeństwie.
  • W sobotę – pierwszy dzień Nowego RokuUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św.
    w tym dniu w naszej Parafii jak w niedzielę. W tym dniu obchodzimy 55 Światowy Dzień Pokoju. Ofiary złożone na tacę w tym dniu, są przeznaczone na Centrum Jana Pawła II –„ Nie lękajcie się”.
  • W przyszła niedzielę 02.01. o godzinie 18.00 odbędzie się na salce wieczór kolęd, podczas którego połamiemy się opłatkiem. Organizatorem spotkania jest wspólnota rodzin naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnego kolędowania.
  • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w dekoracje naszych świątyń, abyśmy jeszcze lepiej mogli przeżywać spotkanie z Nowonarodzonym. Bóg zapłać młodzieży z Grupy Apostolskiej, lektorom i ministrantom. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Wspólnoty Leśnej URBAR oraz panom, którzy wycięli i przywieźli choinki do kościoła.
  • Dziękujemy Orkiestrze Dętej, Kapeli i Chórowi za uświetnienie tych świątecznych dni.
  • W związku z panującą pandemią tegoroczna wizyta duszpasterska będzie podobna jak w zeszłym roku. Kapłani odwiedzą w domach tylko te rodziny gdzie gospodarz wyjdzie przed dom i zaprosi księdza. Ponadto nasza wizyta ograniczy się do poświęcenia domu, modlitwy i błogosławieństwa rodziny, nie przewidujemy tradycyjnej rozmowy ani zwyczajowych posiłków. Jeśli są jakieś poważne sprawy konieczne do omówienia z księdzem, to prosimy o umówienie się na spotkanie na plebanii. Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć księdza, zostaną zaproszeni na specjalne Msze Święte w naszych kościołach, z błogosławieństwem rodzin i domów.

Plan wizyty

Jurgów

Poniedziałek od 9.00 od kościoła, strażnica, nowe osiedle do pani Walerii Rusnak

Wtorek od 9.00 od pani Walerii Rusnak do końca

Rzepiska

Poniedziałek  od 9.00 od państwa Pawlików do końca

Czarne Góra

Wtorek od 9.00 ulica Sołtystwo i Podgórska

Środa od 9.00 ul Nadwodnia, od pana Andrzeja Pawlik do rodziny Sarnów 87

Czwartek od 9.00 ul Nadwodnia od rodziny Sarnów do końca wsi

• Próba przed jasełkami w czwartek o 19.00.
  • Grupa Apostolska w piątek o 19.00
  • W dniach 5 i 6 stycznia naszą Parafię nawiedzi Ikona Świętej Rodziny. Będzie to ważne wydarzenie, dlatego prosimy parafian o zaangażowanie się w organizacje tej uroczystości. O szczególną pomoc w transporcie i wniesieniu Ikony do naszych kościołów prosimy Strażaków z Jurgowa Czarnej Góry i Rzepisk.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Na rozpoczynający się tydzień Nowego Roku życzymy wszystkim Bożych łask.

Intencje Mszy Świętych od 27.12. do 2.01. 2022 r.

Poniedziałek  27.12.

7.00 + Maria Dudzik – od syna Bogdana z rodziną

8.00 Maria Fronko – od Katarzyny i Pawła Twardosz

Wtorek  28.12.