Ogłoszenia 07.06.2020

w Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30  i  17.00

Po Mszy Św. w Jurgowie o godz. 8.00 nabożeństwo czerwcowe

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W naszej wspólnocie parafialnej, w Czarnej Górze Uroczystość Odpustowa ku Czci Trójcy Świętej. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz.12.00. Mieszkańcy Czarnej Góry serdecznie zapraszają na Uroczystość Odpustową.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
  • Środa –po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Jurgowie o godz. 8.00 i uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 w kościele Parafialnym, po której odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku, nie odbędzie się procesja po ulicach naszej miejscowości, nasz przemarsz ograniczymy do wyjścia na parking przykościelny. Po wyjściu z kościoła prosimy, aby wierni stanęli w jednym miejscu i nie przemieszczali się, zachowując równocześnie 2 metrowe odstępy między sobą, o czym stanowią przepisy. W procesji może wziąć udział każdy, ponieważ nie obowiązuje limit osób w zgromadzeniu liturgicznym. Asysta wraz z księdzem będzie przemieszczać się między ołtarzami. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

mieszkańcy Jurgowa – Główny ołtarz w kościele i ołtarz przy tablicy informacyjnej Gminy Bukowina

mieszkańcy z Czarnej Góry – ołtarz w dotychczasowym miejscu

mieszkańcy Rzepisk – ołtarz przy ogrodzeniu Pana kościelnego

• W Boże Ciało Msze Święte w Czarnej Górze o godz. 9.30, w Rzepiskach o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do przygotowania ołtarzy i procesji Bożego Ciała, prosimy o zaangażowanie orkiestrę. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie drogi. Starajmy się wszyscy uczestniczyć w tej pięknej uroczystości w strojach regionalnych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za pobożne uczestnictwo w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary złożone na tace w tym dniu są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.
  • Od piątku przez osiem kolejnych dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza Święta i procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci do sypania kwiatów, młodzież bierzmowaną i młodzież niosącą feretrony i sztandary.
  • Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich  parafian a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18.00 do Jurgowa.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie świątyni, prosimy także aby pozostali poczuwali się do wspólnego obowiązku utrzymania kościoła.
  • Za tydzień, druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona na dalsze prace przy Starej Plebanii.
  • W niedzielę 14.06.2020 na Mszy Świętej o godzinie 8.00 przyjmiemy i pobłogosławimy nowych lektorów. Zachęcamy, aby licznie towarzyszyć im w tej uroczystości Parafialnej.
  • We wtorek spotkanie koła teatralnego o 19.00 w salce.
  • W sobotę zbiórka z ministrantami i lektorami z całej Parafii o godzinie 19.00.
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców w piątek o 17.00 w kościele w Jurgowie.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na cały tydzień życzymy wszystkim
    Bożych łask. Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Smoła Sebastian zam. Terebin i Sarna Dominika zam. Czarna Góra

Intencje Mszy Świętych od 08.06.  do 14.06.2020 r.

Poniedziałek  8 06.

18.00  + Józef Ciągwa żona Weronika /38R/ – od córki z rodziną

17.00 + Piotr Szyszka i rodzice

Wtorek  9 06.