Ogłoszenia 13.09.2020

XXIV Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

13 września 2020 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach  12.15

• Dzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania. W liturgii czcimy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • W środę – wspomnienie Świętych męczenników; Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • W piątek – Święto Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji pragniemy zaprosić dzieci i młodzież z naszej parafii na Mszę Św. o godz. 18.00 do Jurgowa. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, prosimy o przyniesienie indeksów aby potwierdzić swoją obecność, po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie Pisma Świętego, poprowadzi Grupa Apostolska.
  • W sobotę – Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18.00. Podczas Mszy Świętej będziemy polecać rodziny naszej Parafii, dzieci i młodzież szczególnie przygotowującą się do bierzmowania. Jest to nasze dziękczynienie za wspólnotę Parafialną i oznaka naszego zaangażowania w sprawy Boże. Zachęcamy do zaangażowania, a apel nasz wynika z ciągle spadającej liczby uczestników nabożeństwa Fatimskiego.
  • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w duszpasterstwie parafialnym, dzieci i młodzież mogą należeć do  grupy ministrantów, Grupy Apostolskiej,  Małego apostoła i Grupy Teatralnej, dzięki temu mają możliwość pogłębienia swojej wiary, miłego spędzania czasu oraz poznania nowych przyjaciół. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do zaangażowania się w życie Parafii. Zapraszamy także dorosłych do wzięcia udziału w Kręgu biblijnym czy Scholii Gregoriańskiej.
  • Spotkanie kandydatów na ministrantów oraz wszystkich ministrantów i lektorów Parafii we środę o 19.00.
  • Spotkanie Scholii Gregoriańskiej we wtorek o 20.00
  • Spotkanie Grupy Małego Apostoła w Jurgowie, we środę o 17.00.  Na te spotkania zapraszamy dzieci młodsze do V klasy Szkoły Podstawowej.
  • Spotkanie Koła Teatralnego we czwartek o 19.00.
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej w Jurgowie, w piątek, Mszą Świętą o 18.00 w kościele w Jurgowie, rozpoczniemy uroczyście nowy rok formacyjny.
  • W niedzielę 20.09 o godzinie 14.00 organizujemy wspólne spotkanie przy ognisku dla dzieci i młodzieży należących i chcących należeć do wspólnot parafialnych, oraz dorosłych należących do grup parafialnych lub chcących się zaangażować. Spotkanie odbędzie się w Jurgowskim Amfiteatrze.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Bożych łask : Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 14.09 – 20.09.2020

Poniedziałek  14.09.

18.00  + Józef Gombos – od córki Małgorzaty z rodziną

17.00 + Andrzej i Zofia Sarna – od córki Anny z rodziną