Ogłoszenia 12.09.2021

XXIV Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

12  września 2021 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii:

Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 9.30 i 17.00

w Rzepiskach  12.15 Piknik Rodzin

• W dniu dzisiejszym w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbywać się będzie beatyfikacja sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz siostry Elżbiety Czackiej. Transmisja z tej uroczystości w pierwszym programie Telewizji Polskiej o godzinie 12.00.
  •  Dzisiaj wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • W poniedziałek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma bp. i dr Kościoła
  • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • W środę wspomnienie NMP Bolesnej
  • W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana bp.
  • W sobotę święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży
  • W przyszła niedzielę 19 września w ramach III Pikniku Rodzin, zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w rodzinnej grze terenowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Rzepiskach o godzinie 12.15, następnie zapisane rodziny wyruszą na trasę rajdu, pozostałych Parafian zapraszamy pod kościół w Czarnej Górze, gdzie będzie pierwszy przystanek a następnie do amfiteatru w Jurgowie gdzie zakończymy ten dzień przy ognisku i wspólnej zabawie.

Program Pikniku Rodzin:

Start pod kościołem w Rzepiskach gdzie zapisani uczestnicy rajdu dostaną wskazówki jak dotrzeć do pierwszego przystanku. Gwarantujemy także prowiant na drogę, przygotowany przez Bryjowianki. Pozostałych chętnych do wzięcia udziału w zabawie, którzy nie biorą udziału w grze zapraszamy do kibicowania przy kościele w Czarnej Górze.

Pierwszy Przystanek pod kościołem w Czarnej Górze, tam uczestnicy Pikniku zaproszeni są na posiłek, kawę i ciastko, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czarnej Góry. Tam też zapraszamy wszystkich chętnych na gry i zabawy dla dzieci, możliwość skosztowania regionalnych wyrobów, pokaz ratownictwa medycznego, prezentacja wozu strażackiego OSP Czarna Góra. Strażacy z Czarnej Góry zabezpiecza przejście uczestników rajdu przez główną drogę. Przy okazji naszej imprezy, będzie możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19 jednodawkowa szczepionką Johnson&Johnson. Punkt szczepień będzie czynny przy kościele w Czarnej Górze od godziny 10.30 – 13.30 (mały upominek czeka dla każdego kto zechce się zaszczepić).

Zakończenie Rajdu w Amfiteatrze w Jurgowie gdzie będzie na nas czekać ognisko przygotowane przez koło Gospodyń Wiejskich z Jurgowa oraz Wspólnotę URBAR a także zabawy prowadzone przez Grupę Apostolską naszej Parafii. Odpowiedzialnymi za Rajd są instruktorzy ZHP Hufiec Podhalański, za co serdecznie dziękujemy.

Chcąc wziąć udział w Rajdzie należy się zapisać na listę uczestników do środy, można to zrobić w zakrystii lub dzwoniąc na numer 513187273.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich starszych i młodszych, rodziny i samotnych, do wzięcia udziału w Pikniku. Już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz współorganizatorom bez których ta impreza nie byłaby możliwa. Równocześnie informujemy, że zarówno posiłki jak i pozostałe atrakcje są bezpłatne.

• W piątek i sobotę będziemy modlić się o owoce duszpasterskie za przyczyną św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich Parafian a szczególnie dzieci Szkoły Podstawowej, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz Grupę Apostolską i Małego Apostoła, ministrantów i lektorów na Mszę Świętą inaugurującą rok formacyjny. W piątek o 18.00 Msza Święta po której odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez Grupy Parafialne. Po adoracji młodzież bierzmowana otrzyma indeksy i zostanie zapisana na listę chętnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę o 18.00 Msza Święta a po niej Różaniec, podczas którego modlić się będziemy o owoce naszych spotkań w Parafii, o otwartość każdego z nas na głos Boga, o prawdziwe przezywanie wiary w trudnych czasach dla dzieci i młodzieży, o obudzenie w nas chęci słuchania Słowa Bożego na Kręgu Biblijnym, o powstanie nowej wspólnoty w naszej Parafii w którą zaangażują się rodziny, o wzajemne zrozumienie, o powrót ludzi do żywej wiary i do Kościoła, za kapłanów o świętość dla nich i chęci do pracy. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18.00.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Bożych łask : Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 13.09.  do19 .09. 2021 r.

Poniedziałek  13.09.

18.00  + Piotr Korczak – od Iwony i Janusza Trzop

17.00  + Helena Sarna i dziadkowie Anna i Józef – od siostry Anny

7.00  + Helena Martinczak /6R/ – od syna Józefa z rodziną