Ogłoszenia 30.05.2021

w Jurgowie 8.00 i o godz. 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze 12.00 – Suma odpustowa  i  17.00

Po Mszy Św. w Jurgowie o godz. 8.00 nabożeństwo Majowe

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej wspólnocie parafialnej w Czarnej Górze Uroczystość Odpustowa ku Czci Trójcy Świętej. Mieszkańcy Czarnej Góry serdecznie zapraszają na tę uroczystość. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 Ze względu na Odpust Msza Święta w Rzepiskach będzie o godz.9.30. W tym dniu w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • W poniedziałek – wspomnienie Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych .
  • We wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych po Mszy świętej.
  • CzwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Jurgowie o godz. 8.00 i uroczysta Eucharystia o 11.00 w kościele parafialnym po której odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku nie odbędzie się procesja po ulicach naszej miejscowości. Nasz przemarsz ograniczymy do wyjścia na parking przykościelny. Po wyjściu z kościoła prosimy, aby wierni stanęli w jednym miejscu nie przemieszczali się. Asysta wraz z księdzem będzie przemieszczać się między ołtarzami.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

mieszkańcy Jurgowa – główny ołtarz w kościele i ołtarz przy tablicy informacyjnej Gminy Bukowina,

mieszkańcy z Czarnej Góry – ołtarz w dotychczasowym miejscu

mieszkańcy Rzepisk -.przy ogrodzeniu Pana kościelnego

Msze Święte w tym dniu w Czarnej Górze o godz. 9.30, w Rzepiskach o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do przygotowania ołtarzy i procesji Bożego Ciała poczynając od małych dzieci sypiących kwiaty, młodzieży i starszych, dzieci klas III w strojach komunijnych, strażaków z OSP i naszą orkiestrę. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy  procesji. Starajmy się wszyscy uczestniczyć w tej pięknej uroczystości w strojach regionalnych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za pobożne uczestnictwo w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary złożone na tace w tym dniu są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

• Od piątku przez osiem kolejnych dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała .Msza Święta i procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach: dzieci i młodzież  przygotowującą się do bierzmowania i starszych.
  • W I piątek miesiąca –. Spowiedź św. pierwszo piątkowa w Czarnej Górze od godziny 15.00 do 16.00 po niej Msza Św. W Rzepiskach spowiedź od 15.00 do 16.00 i po niej Msza Św. W Jurgowie od 17.00 do 18.00 i po niej Msza Św. W tym dniu z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Różaniec Róż Różańcowych w Czarnej Górze o godzinie 8.00 a w Jurgowie po Mszy Św. o godzinie 18.00. Zachęcamy wszystkich czcicieli M.B. do udziału w tym nabożeństwie.
  • Spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami, odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.00 Msza Święta a po niej katecheza oraz egzamin dopuszczający do sakramentu.
  • W najbliższą sobotę w Ludźmierzu odbędzie się czuwanie modlitewne na które zaproszono nasza Parafię. Msza Święta odbędzie się o 21.30. Zachęcamy do udziału.
  • Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny pod tytułem „Niewidzialny Wróg”, który nasza młodzież przedstawi dla Państwa w sobotę 5 czerwca o godzinie 19.00 i w niedzielę 6 czerwca o godzinie 18.00 w kościele w Jurgowie. Spektakl jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Serdecznie zapraszamy.
  • Dziękujemy bardzo Panu Szymonowi Budz oraz wszystkim, którzy pomogli rozładować transport peletu.
  • Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na ogrzewanie kościoła, prosimy także aby pozostali poczuwali się do wspólnego obowiązku utrzymania kościoła
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na cały tydzień życzymy wszystkim
    Bożych łask. Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Jan Żmuda zamieszkały w USA i Helena Sołtys zam. w Jurgowie

Intencje Mszy Świętych od 31.05.  do 06.06. 2021 r.

Poniedziałek  31. 05.

18.00 + Zofia Bafia /1R/ – od rodziny Kuczyńskich

17.00 + Jan Koszut – od Jolanty Kopeć

18.00 + Jan Chowaniec – od kuzyna Józefa Chowaniec

8.00  + Aniela Wacław – od córki Anny z mężem

18.00 O Boże bł. opiekę MB dla członkiń Róży Różańcowej p.w. MBNP i ich rodzin

17.00 + Wojciech i Helena Sarna- od Syna Edwarda z rodziną

8.00 Dziękczynna z prośba o Boże bł. opiekę MB dla siostry Tajdy i mamy

Czwartek  3. 06.  Boże Ciało.

8.00 + Józef Gombos /18R/

11.00  Za parafian

9.30  + Aniela Wacław – od syna marka

7.00 + Anna Bryja – od wnuczki Sylwii z mężem

Piątek  4. 06.

18.00 + Jan Sołtys i rodzice – od syna z rodziną

16.00 + Józef Trzop /9R/

16.00 + Jakub i Elżbieta i syn Józef Jurgowian

18.00 + Józef Bryja – od Ojca

8.00 + Jan Mrowca /33R/

8.00  + Andrzej i Joanna i syn Andrzej Jurgowian

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB w 18 rocznicę urodzin dla Weroniki – od rodziców i brata

9.30  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Piotra w 50 rocznicę urodzin

11.00  Za Parafian /chrzest: Dawid Szymon Więckiewicz; Kamila Gajdzis; Tomasz Miśkowicz/

17.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla Małgorzaty i Mirosława w 25 rocznice ślubu

12.15  Dziękczynna z prośbą o zdrowie opiekę MB w 60 rocznicę urodzin dla Edwarda Woleńskiego – od żony i dzieci.

12.15 Dziękczynna z prośba o Boże bł. opiekę MB dla Marii Maciczak w 85 rocznice urodzin – od córki Heleny z rodziną.