Ogłoszenia 06.12.2020

II  Niedziela Adwentu

6 grudnia  2020 roku

Niedzielne Msze Święte w naszej parafii:

w Jurgowie 8.00  i  11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze  9.30  i  17.00

w Rzepiskach  12.15

Różaniec Róż Różańcowych w Jurgowie o godz. 14.00.

• W dniu dzisiejszym w Liturgii wspominamy Św. Mikołaja – biskupa.
  • Dzisiaj naszą modlitwą i ofiarą do puszki przed kościołem wspomagamy Kościół na Wschodzie.
  • W wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Na Mszę Św. w Jurgowie o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci klas III z rodzicami na poświęcenie medalików i spotkanie.
  • Środa – po Mszy Św. w Jurgowie Nowenna do MBNP.
  • Roraty są odprawiane w Jurgowie w dni powszednie o godz. 6.30. i Czarnej Górze o godz. 17.00.
  • W naszych kościołach można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Kupując tę  świecę wspomagamy dzieło pomocy dzieciom najbardziej potrzebującym. Do Caritas za każdą świecę przesyłamy ofiarę 6zł.
  • Za tydzień 2 niedziela miesiąca – składka z całej parafii przeznaczona jest na dalsze prace przy Starej Plebanii w Jurgowie.
  • W sobotę podczas Mszy Świętej Roratniej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Panowie organiści tego dnia (tj. 12 grudnia) przejdą po domach w Jurgowie rozprowadzając opłatki. Ofiara złożona przy tej okazji jest naszym wyrazem wdzięczności za pracę na rzecz naszej świątyni i liturgii ubogaconej muzyką i śpiewem. W Czarnej Górze i Rzepiskach organiści rozprowadzać będą opłatki w sobotę 19 grudnia. Poczujmy się w obowiązku utrzymania nowego organisty w naszej wspólnocie.
  • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Ksiądz odwiedzi chorych praktykujących pierwsze piątki miesiąca z komunią Świętą w sobotę 19 grudnia. Dodatkowych chętnych do odwiedzin należy zgłosić u księdza w kancelarii Parafialnej. Jeśli ktoś z różnych powodów nie może przyjąć księdza a do tej pory był odwiedzany, prosimy aby zgłosił się do kancelarii.
  • Proszę zabrać prasę katolicką. A na nowy tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.

Intencje Mszy Świętych od 7.12.  do 13.12. 2020 r.

Poniedziałek  7. 12.

6.30 + Elżbieta Żołądek – od grona pedagogicznego i pracowników Szkoły w Jurgowie

17.00  + Karol Pruźiński – od żony

Wtorek  8.12. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

6.30 + Maria Głodasik – od męża

18.00 + Maria Miśkowicz – od Jolanty i Józefa Para z rodziną

17.00 + Józef i Maria Wacław i córki

8.00 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. opiekę MB dla wnuka Tomasza w 1 rocznicę urodzin