XVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego

1sierpnia 2021 roku

Niedzielne  Msze Święte w naszej parafii dnia 1 sierpnia:

w Jurgowie 8.00 /w języku słowackim/ i o godz. 13.00 /w jurgowskim amfiteatrze/

w Czarnej Górze 9.30

w Rzepiskach  7.00

• W dniu dzisiejszym w liturgii wspomnienie św. Alfonsa Marii Loguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • Dzisiaj z racji „Dnia Polowaca” i Festynu jurgowskiego następuje zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych. Msza Święta w jurgowskim amfiteatrze odbędzie się o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w Festynie. Czekają nas ciekawe występy różnych zespołów a także regionalne smaczne potrawy i świetna zabawa. Kierowców prosimy                     o pozostawienie samochodów na parkingu przy kościele i cmentarzu w Jurgowie.
  • Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości narodu, miesiąc jakże bogaty w święta Maryjne   i pielgrzymki szczególnie na Jasną Górę, a także wydarzenia historyczne. Wielu ludzi oddało swoje życie za wolność naszego narodu. Starajmy się aby to, o co oni walczyli było również naszym udziałem wspomagane modlitwą i wyrzeczeniem.
  • W poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
  • W środę –  wspominamy św. Jana Marii Vianneya, kapłana. W Jurgowie po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek –. Spowiedź święta w Rzepiskach przed I piątkiem miesiąca od godz. 15.00 do 16.00 i Msza Św., w Czarnej Górze spowiedź św. od godz. 16.00 do 17.00 i Msza Święta.
  • W I piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź św. w Jurgowie od godz. 17.00 do 18.00 i po niej Msza Św.
  • W sobotę. Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9.00.
  • Na cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożych łask i dobrego wypoczynku: Szczęść Boże.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Daniel Sarna zam. Czarna Góra i Katarzyna Izdebska zam. Łódź

Paweł Krzysztof Franczak zam. Czarna Góra i Anna Dorota Marusarz zam. Czarna Góra

Kamil Szymon Pluciński zam. Czarna Góra i Iwona Zuzanna Zięba zam. Nowy targ

Mateusz Piotr młynarczyk zam. Czarna Góra i Wiktoria Agnieszka Grzelak zam. Katowice

Intencje Mszy Świętych od 2.08.  do 8 .08. 2021 r.

Poniedziałek  2.08.

18.00  + Piotr Korczak – od Alicji i Henryka Martinczak