VI Niedziela Wielkanocna 22  maja  2022 roku

w Jurgowie 8.00, 11.00 /w języku słowackim/

w Czarnej Górze  9.30  i 17.00

• W dzisiejszą niedzielę  kończymy czas Świętych Misji Parafialnych Mszą Świętą i poświęceniem Krzyża misyjnego i specjalnym papieskim błogosławieństwem z odpustem zupełnym o godz.15.00       w Jurgowie. Wszystkich Parafian na to ostatnie spotkanie misyjne serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo majowe o godz. 14.30.
  •  Bóg zapłać Ojcom Redemptorystom: O. Ireneuszowi Homoncik i O. Józefowi Szczecina za trud przeprowadzonych Misji Świętych za te 8 dni modlitwy i głoszenie Słowa Bożego we wszystkich kościołach naszej Parafii. Ufam, że ten gorliwy posiew Słowa Bożego wyda w naszym życiu parafialnym dobre owoce ewangelicznego życia, że wzrośnie pobożność i umocni się wiara wielu ludzi. Bóg zapłać wszystkim ludziom, którzy się modlili o dobre owoce tych Misji i brali w nich tak licznie udział – poczynając od najmłodszych dzieci poprzez starsze, młodzież ,rodziny ,małżeństwa i starszych. Bóg zapłać panom z Jurgowa za przygotowanie i odnowienie Krzyża misyjnego.
  • Dzisiaj w liturgii wspomnienie św. Rity, zakonnicy.
  • Od poniedziałku do środy przypadają „dni krzyżowe” – dni modlitw o urodzaje. Procesje
    do przydrożnych kapliczek i krzyży.W poniedziałek, w Jurgowie procesja błagalna do kaplicy
    św. Wojciecha po Mszy św. o godz. 18.00, w Rzepiskach procesja we wtorek po Mszy Św.
    o godz. 8.00.
    W środę w  Czarnej Górze Msza Św. z  procesją  o godz. 16.00. w kaplicy przy ul. Nadwodnia.
  • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
  • Środa –. Po Mszy Św. w Jurgowie Nowenna do MBNP
  • W czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.. Jednocześnie w tym dniu szczególnie pamiętamy o naszych Mamach w Dniu ich Święta, dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę Św. wszystkie Mamy ze swoimi dziećmi.
  • Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  • Zachęcamy na wyjazd na pielgrzymkę do Zakopanego z okazji 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem która odbędzie się 6 czerwca 2022 r. pod Wielką Skocznią.
  • Spotkanie Małego Apostoła w Jurgowie, w czwartek o 17.00.
  • Spotkanie koła teatralnego we czwartek o 19.00
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej w Jurgowie, w piątek o 19.00.
  • Spotkanie wspólnoty rodzin w sobotę o 19.00 majówka przy kapliczce na ulicy Nadwodnej.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Bożych łask.

Intencje Mszy Świętych od 23.05 .  do 29.05. 2022 r.

Poniedziałek  23. 05. Dni Krzyżowe.

18.00  + Stefania i Franciszek Piszczek

17.00  + Władysław Wojtanek i Janina Lentowicz – od brata Kazimierza z rodziną

Wtorek  24. 05. Dni Krzyżowe.

18.00  + Andrzej Wojtas – od żony

17.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla rodziny

8.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie w pracy na roli i dobre urodzaje dla mieszkańców Rzepisk

Środa  25. 05. Dni Krzyżowe.

18.00  Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla członkiń Róży Różańcowej p.w. MBNP

16.00  kaplica przy ul. Nadwodnia – Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie w pracy na roli i dobre

urodzaje dla mieszkańców Czarnej Góry.

18.00  + Stanisław Okrzesik

17.00  + Józef Wacław – od żony z rodziną

18.00  + Janina Basińska – od Bartosza Komorowskiego z rodziną

17.00  + Sebastian i Helena Wacław i córka Helena – od syna Andrzeja z rodziną